Logo

Ve čtvrtek 21. září 2023 jsme stejně jako každým rokem pořádali pro děti, rodiče i širokou veřejnost drakiádu.

V letošním roce se přihlásilo k letu téměř 40 draků nejrůznějších tvarů, velikostí i  jmen. Děti se se svými draky přihlásily u školy a poté už mohly i s rodiči vyrazit na louku za kostelem, kde je dostatek prostoru pro pouštění draků.

Na rozdíl od loňského roku, kdy se na stromech nepohnul ani lísteček, nám letos počasí a hlavně vítr opravdu přály a draci létaly jako o závod.

Během krátké chvíle bylo nebe za kostelem plné barevných draků, některých i domácí výroby. Všichni se dobře bavili, rodiče se vrátili do svých dětských let a společně s dětmi si pouštění draků užívali.

Když už se všichni pouštění dostatečně nabažili, čekala na všechny majitele krásných draků odměna ve formě pamětního listu, který vytvářeli sami  žáci 4. třídy při hodině informatiky, se kterou se od letošního roku seznamují. Dále všichni účastníci dostali krásnou perníkovou medaili, které pro děti upekla a nazdobila  paní učitelka Petra Ševců.

Všichni mohli také ochutnat jablečný závin, slané šneky a minipizzy, které pro ně napekly žáci 3. a 4. třídy a nebo některou ze sladkých buchet, které připravily paní učitelky.

Děkujeme všem, kteří přišli tuto akci podpořit svou účastí, doufáme, že se všichni dobře bavili a strávili příjemné odpoledne a věříme, že se brzy společně setkáme při nějaké další společné akci.

Školní družina
23. září 2023 17:07
Publikoval: Zuzana Beranová