Logo

Jako každým rokem jsme ani letos nezapomněli na, u dětí velmi oblíbenou, aktivitu – dlabání a vyřezávání dýní.  Letos jsme ale udělali trochu změnu a do akce jsme zapojili i rodiče a další příbuzné.

Ve středu 25. října 2023 jsme tak společně s dětmi z MŠ i ZŠ a jejich rodiči, babičkami, dědečky a dalšími příbuznými zaplnili prostory školní zahrady a hřiště.

Všichni se hned po příchodu vrhli do práce. Děti se za pomoci rodičů snažili nejprve důkladně vydlabat svou dýni tak, aby nám na zahradě co nejdéle vydržela. Poté společně s rodiči nakreslili na dýně obličeje a různé vzory, které poté většinou rodiče vyřezávali. Někteří se pod dohledem rodičů pustili do práce i sami. Rodiče tedy pod bedlivým dozorem dětí, zda vyřezávají vše přesně podle nákresu a představ dětí, postupně tvořili veselé i strašidelné obličeje.

Kdo měl dýni hotovou, vložil si do ní nějaké světýlko nebo svíčku a umístil na společnou lavičku, kde nám budou dýně zdobit školu v tomto podzimním období a každý večer krásně svítit.

Všechny děti si akci moc užívaly a když už je nebavilo vyřezávání a zdálo se jim, že to rodičům trvá nějak moc dlouho, využily možnosti pohrát si společně na školním hřišti. Během celé akce měli všichni možnost si vybrat z bohatého sladkého i slaného občerstvení.

Počasí nám přálo, sluníčko svítilo přesně jak jsme potřebovali, a tak jsme si mohli užívat společně stráveného času na čerstvém vzduchu.

Těšíme se na další společné akce.

 

 

Školní družina
28. října 2023 20:15
Publikoval: Zuzana Beranová