Logo
V období před vánočními svátky jsme vyzdobili i naši školu a školku vánočními ozdobami. Do mateřské školy i do školní nám přinesl Ježíšek krásné vánoční stromečky, které si děti samy ozdobily a v posledním předvánočním týdnu pod tyto stromečky nadělil také mnoho krásných dárků pro malé i větší děti a školáky.
Děti v mateřské školce společně pekly a zdobily vánoční perníčky, které chystaly k ochutnání rodičům na vánoční besídku. Ve škole se žáci seznamovali s jednotlivými vánočními zvyky a tradicemi, významem a symbolikou jednotlivých předvánočních dnů.
Těsně před Vánocemi přišly děti ze školky navštívit školáky a všichni společně jsme si mohli vyzkoušet některé vánoční zvyky, například věštění budoucnosti z mléka, pouštění lodiček ze svíček, krájení jablka. Společně jsme si zazpívali naladili se tak na vánoční atmosféru.

Základní škola
23. prosince 2023 17:17
Publikoval: Zuzana Beranová