Logo

Preventivní program HASÍK - HZS Královéhradeckého kraje

V pondělí 5. února a 12. února nás navštívila paní Jana Týfová s preventivním programem HASÍK  pod záštitou Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, při kterém nás všechny seznámila s náplní práce dobrovolných i profesionálních hasičů, předpoklady pro to, abychom se mohli stát hasičem. Společně se svým manželem, panem Janem Týfou, nám připomněli,  jaké telefonní číslo mají hasiči a prakticky jsme si mohli vyzkoušet telefonát na operační středisko.
Měli jsme možnost shlédnout instruktážní video o tom, jak rychle se šíří oheň v uzavřené místnosti, seznámili jsme se také s postupem, jak se máme chovat v případě, že vypukne požár a viděli jsme také video ze skutečného zásahu hasičů v našem okolí.
Mohli jsme si také vyzkoušet, jak těžký je na zádech hasicí přístroj nebo kolik toho musí mít hasič oblečeno, když spěchá k zásahu.
Během programu jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací,  praktických zkušeností a postupů, které nám pomohou ke správné reakci v případě, že bychom se my sami nebo někdo z něšich blízkých dostal do problémů.

Velmi děkujeme manželům Týfovým za užitečné informace a rady, díky kterým budeme na spoustu věcí lépe připraveni.

Základní škola
13. února 2024 00:00
Publikoval: Zuzana Beranová