Logo

V rámci projektu Schools United HRDÁ ŠKOLA jsme v úterý uskutečnili další společnou akci – Suit up day. Den, kdy všechny děti, žáci i zaměstnanci školy přišli do školy ve společenském oblečení.

Hned od rána se škola hemžila dětmi i dospělými ve večerních a společenských šatech, chlapci přišli vybaveni parádními motýlky nebo kravatami, klobouky, čepicemi  a děvčátka v nejrůznějších šatových kreacích, doplněných čelenkami a krásnými šperky.

Paní kuchařka zářila ve školní kuchyni se svými šaty i barevnou čelenkou. V 9 hodin vyrazil průvod dětí z mateřské školy po budově školy a postupně všechny žáky i zaměstnance zapojil do vláčku jedoucího do školní tělocvičny, kde se konal hlavní program celého dne.

Nejprve paní ředitelka přivítala všechny zúčastněné, seznámila je s programem a slavnostně zahájila malý školní ples. Zopakovali jsme si také základy společenského chování, které je v takovéto situaci nepostradatelné.

S prvními takty hudebního doprovodu se všechny děti i dospělí zapojili do tance, během kterého jsme si užili spoustu legrace. Zlatým hřebem byla módní přehlídka, kterou zahájili žáci 1. a  2 ročníku v čele s paní asistentkou. Každý žák předvedl svůj model, prozradil své jméno, oblíbené jídlo, jakého domácího mazlíčka má doma a jaké oblečení by si na sebe nikdy neoblékl.

Za krásné modely i zajímavé odpovědi si žáci vysloužili velký potlesk.

Dalšími modely a modelkami se stali na chvíli žáci 3. a 4. třídy v čele s paní uklízečkou, kteří nám opět představili své modely včetně jméno módního návrháře, který jejich model navrhl, dále nám odtajnili své povolání a oblíbené jídlo.

 

Své společenské modely nám také předvedly děti z mateřské školy. Chlapci i děvčátka nám řekli své jméno a prošli se po předváděcím molu.

Poté už pokračoval ples společným tancem, hrou s balónky, společnou jízdou mašinky a volnou zábavou.

Celé dopoledne jsme si všichni moc užili, zatančili si, zazpívali a zjistili jsme, že  i „ šaty dělají člověka.“

Základní škola
17. října 2023 14:58
Publikoval: Zuzana Beranová