Logo

Výlet na hrad Vízmburk
V úterý 28. května jsme se s dětmi z první a druhé třídy vydali navštívit hrad Vízmburk. Z polického nádraží nás vlak dovezl až do Červeného Kostelce. Po bezmála 3 km jsme došli po červené turistické značce až na samotný hrad.  Program, který nám na hradě pan průvodce připravil, jsme si všichni užili. Téměř 2 hodiny jsme v prostorách hradu mohli: 
*poslouchat zajímavé povídání o hradu
*být oblečení v dobových šatech
*otěžkat a vyzkoušet přilby nebo brnění
*vařit v hradní kuchyni – z mléka a octa připravit sýr a syrovátku NEBO ze šlehačky utlouct máslo a podmáslí NEBO připravit a usmažit placky (z vody, mouky, soli, vajíčka a hrášku), a to všechno také ochutnat ????.
*najít poklad
*zahrát si na archeology a v písku objevit 7 historických předmětů
*navštívit mučírnu a všechny další prostory hradu bez omezení
*šermovat opravdovými meči

Po skončení programu jsme si v podhradí opekli špekáčky a vydali se na zpáteční cestu – nejprve pěšky na vlakové nádraží do Červeného Kostelce a odtud vlakem domů.

Základní škola
29. května 2024 14:02
Publikoval: Zuzana Beranová