Logo

Soustředění dramatického kroužku - Jetřichov

Vzhledem k tomu, že se nám kvapem blíží oslava k příležitosti 150 let ZŠ a MŠ v Bezděkově nad Metují, rozhodli jsme se s naším hudebně-dramatickým kroužkem intenzivně trénovat na naše divadelní vystoupení, a to od pátku 31. května do soboty 1. června.
Pan Karel Matyska, který nám s nacvičování představení ve škole pravidelně pomáhá, nám zajistil možnost využít k dvoudennímu soustředění ubytovnu Údržby silnic pod "Pasama" za odbočkou na Jetřichov.
Vyjeli jsme tedy v pátek 31. května hned po skončení školní družiny. Na místě jsme se hned ubytovali, děti si vybraly své pokojíčky a začali se shánět po něčem na zub.
Díky tomu, že nám maminky s sebou napekly spoustu dobrot, mohly se děti hned posilnit a my se mohli vrhnout do práce.
Po nácviku jsme využili chvilku, kdy zrovna nepršelo a vyběhli jsme ven. Děti se mohly alespoň trochu vyřádit, proběhnout a pohrát s míčem.  Mezitím jsme připravili ohniště na opékání špekáčků.
Všichni jsme se na opékání již těšili. Každý si opekl podle své chuti špekáček, chléb nebo rohlík. Ještě jsme si stihli trochu pohrát venku a zase začalo pršet a my se vydali na další trénink.
Potom už následovala jen hygiena, chvíle hry a večerka. 
Ráno jsme posnídali a znovu se pustili do zkoušení. K obědu jsme nachystali francouzskou polévku a guláš s těstovinami.
Po obědě následovala chvíle poledního klidu. Pak už jsme se dali do balení a úklidu. Všechny věci jsme nastěhovali na chodbu a před odjezdem jsme stihli ještě všechno jednou vyzkoušet.
Všechny děti se opravdu snažily a odvedly velký kus práce.  Za odměnu za jejich píli i za to, jak celé soustředění krásně zvládly, si děti od nás zasloužily zmrzlinu, na kterou jsme se zastavili v Polici při zpáteční cestě.
Děkujeme maminkám za napečené dobroty i panu Matyskovi za pomoc při nacvičování i možnost ubytování během soustředění.
Věříme, že se nám naše snaha vyplatí a v sobotu 8. června se nám všechno povede, tak jak si představujeme :-)

Školní družina
02. června 2024 18:17
Publikoval: Zuzana Beranová