Logo
Ve čtvrtek 21. prosince se konala na sále místního pohostinství tradiční vánoční besídka, kterou si pro rodiče, příbuzné a známé piřpravily děti z mateřské školy a žáci ze základní školy. Již před půl čtvrtou se sál začal pomalu a jistě plnit diváky, kteří přišli nasát předvánoční atmosféru a shlédnout, co si pro ně děti připravily.
Ještě dříve než jsme stihli všechny přivítat, přihlásilo se o slovo počasí, především vítr, který způsobil, že v mžiku vypadl elektrický proud nejen v pohostinství ale také v polovině obce a některých okolních obcích.
Naštěstí byl ale sál plný rodičů z řad místních hasičů, kteří ihned zareagovali a začali řešit tuto nepříjemnou situaci. My jsme se ale nezalekli a zazpívali jsme všichni společně několik vánočních koled úplně potmě a bez doprovodu, zato s o to krásnější a tajemnou vánoční atmosférou. Během chvíle hasiči přivezli elektrocentrálu, na kterou poté napojili elektřinu a také provizorní světla, kterými jsme mohli nasvítit vystupující děti.
Besídka tedy mohla pokračovat a diváci mohli nyní už nerušeně sledovat vystoupení dětí z mateřské školy, které nám zazpívaly několik písniček, zatančily tanečky  a přednesly vánoční říkanky. 
Žáci ze školy poté zazpívali také několik vánočních písní, zatančili jednu anglickou vánoční koledu a předevedli divadelní představení O dvanácti měsíčkách - od autorů Josefa Svěráka a Jaroslava Uhlíře.
Nakonec zazpívali úplně všechny děti i učitelé z mateřské a základní školy píseň Vánoce příjdou, kterou všem divákům popřáli klidné vánoční svátky a hodně zdraví do Nového roku.
Během poslední písně se jako zázrakem rozsvítilo světlo. Po skončení besídky si všichni mohli pochutnat na vánočním cukroví, které připravili žáci ze školy i děti ze školky.

Děkujeme také panu Martinu Jirmannovi a panu Martinu Sádovskému, kteří se postarali o bezchybné ozvučení i v takto náročných podmínkách, děkujeme i všem, kteří se podíleli na zajištění provizorního elektrického proudu, dále zaměstnancům obecního úřadu za topení na sále, abychom mohli besídku zkoušet a všem, kteří přišli a i přes vzniklé komplikace s námi strávili společné chvíle v předvánočním čase.

Základní škola
22. prosince 2023 19:04
Publikoval: Zuzana Beranová